Laboratorium Komputerowe Progmar

Język:
Na stronie używamy cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.      Zamknij

Rootowanie smartfona Samsung Galaxy S Plus GT I9001 z systemem Android 2.3.6 Gingerbread

  1. Podłącz telefon kablem USB do komputera.
  2. Pobierz plik Root-i9001-Signed.zip i skopiuj go do pamięci telefonu. Ubuntu 13.04 zawiera już obsługę protokołu mtp pozwalającą na wykonanie powyższego zadania.
  3. Wyłącz smartfona, ale nie odłączaj go od komputera.
  4. Uruchom smartfona w trybie recovery. W tym celu wciśnij klawisze Volume Up + Power + Home. Trzymaj je wciśnięte aż do pojawienia się napisu z nazwą modelu/producenta.
  5. Zaczekaj aż pojawi się obrazek Androida na zewnątrz białego pudełka. Wciśnij (i puść) wtedy jeden raz przycisk Menu. Wyświetlona ikonka powinna nieco wyblaknąć.
  6. Zaczekaj aż pojawi się menu tekstowe. Jak się ono pojawi klawiszami Volume Up i Volume Down możesz po nim nawigować. Wybierz opcję "apply update from sdcard" i zatwierdź ją wciskając klawisz Home.
  7. W następnym menu przy pomocy klawiszy Volume Up i Volume Down wybierz plik Root-i9001-Signed.zip i wciśnij klawisz Home.
  8. Kiedy pliki zainstalują się na Twoim smartfonie wybierz opcję "reboot system now" i wciśnij przycisk Home, aby zrestartować telefon.
  9. Telefon jest teraz zrootowany.

Cofanie rootowania robi się identycznie tylko zamiast pliku Root-i9001-Signed.zip wybieramy plik UnRoot-i9001-Signed.zip.