Na stronie używamy cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.      ZAMKNIJ
Nie zalogowano - Zaloguj się,    Otwórz Panel ucznia

Narzędzia - generator krzyżówek

Instrukcja

Aby dodać słowo do krzyżówki należy wpisać je w polu "Dodaj słowo:" i wcisnąć przycisk "Dodaj". Aby dodać odstęp pionowy w rozwiązaniu krzyżówki należy dodać puste słowo. Można dodać tylko jeden odstęp pod rząd.

Po dodaniu słowa można wpisać odpowiadające mu pytanie w polu tekstowym po prawej stronie tego słowa w krzyżówce.

Pozycję słowa w krzyżówce można zmieniać przeciągając je w pionie lub poziomie.

Klikając dowolny kwadrat nad hasłami krzyżówki lub przeciągając kwadrat zaznaczony na żółto można zmienić położenie rozwiązania w krzyżówce.

Po prawej stronie hasła w krzyżówce a po lewej od pola tekstowego z pytaniem znajdują się ikony pozwalające zmienić hasło w krzyżówce (ikonka z kartką i ołówkiem), dodać dodatkową wskazówkę dla hasła (ikonka z kartką i lupką) lub całkowicie usunąć hasło (ikonka z czerwonym iksem).

Aby utworzyć krzyżówkę odwróconą, w której trzeba poprawnie wypełnić pole w pytaniu, należy zaznaczyć opcję "Krzyżówka odwrócona", wziąć w nawiasy '{}' części poszczególnych pytań i zapisać krzyżówkę. Części w nawiasach '{}' na wydruku będę wykropkowane a w ćwiczeniu online zamienione będą na pola tekstowe, w które trzeba będzie wpisać poprawną część pytania.

Krzyżówka pionowo-pozioma

Po dodaniu haseł do krzyżówki należy nacisnąć przycisk "Generuj krzyżówkę pionowo-poziomą". Zostanie rozlosowana struktura krzyżówki. Jeśli jej wygląd nam nie pasuje należy wciskać przycisk aż do otrzymania porządanego rezultatu. Każde naciśnięcie tego przycisku powoduje losowe rozmieszczenie haseł na planszy krzyżówki.

Do krzyżówki można dodać hasło podając je w polu "Hasło krzyżówki". Po wpisaniu w nie hasła i rozlosowaniu krzyżówki można klikać przycisk "Rozlosuj hasło w krzyżówce", aby losowo rozmieścić pola liter składających się na hasło.

Przy rozwiązywaniu krzyżówki klawisz TAB przechodzi do następnej litery w poziomie a SHIFT+TAB do poprzedniej litery w poziomie, natomiast klawisz ENTER przechodzi do następnej litery w pionie a SHIFT+ENTER do poprzedniej litery w pionie.


     
 

Kolory kratek na wydruku:
  Lp. Słowo Pytanie
  Hasło krzyżówki:
Zmień hasło:
Szukaj:
Ustaw wskazówkę:

[TITLE]
[MSG]
OK